خبر
زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ مشخص شد

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ مشخص شد

1400/07/26

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ، هفته پایانی مهرماه در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان سنجش در رابطه با زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد اظهار کرد: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 1400 تا آخر هفته پیش رو (هفته آخر مهر ماه) اعلام خواهد شد.

فاطمه زرین آمیزی ، سخنگوی سازمان سنجش ، با اشاره به اینکه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در روزهای ششم، هفتم و هشتم مردادماه برگزار و نتایج اولیه آن دوشنبه (هشتم شهریورماه) منتشر شد ، اظهار کرد: امسال ۲۱۵ هزار و ۸۷۳ داوطلب مجاز آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کرده که نتایج رشته‌های مصاحبه‌دار و آزمون‌های عملی به تدریج اعلام شده و در نهایت نتایج نهایی آزمون ارشد اواخر مهر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

سخنگوی سازمان سنجش با ذکر این نکته که اعلام نتایج آزمون ارشد به علت مصاحبه و فعالیت‌های میدانی و امتحان‌های عملی، به تاخیر افتاده و نتایج نهایی اواخر مهر اعلام می‌شود ، گفت: با توجه به اینکه اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد زودتر از هفته پایانی مهر امکان پذیر نیست به همین جهت کلاس‌های آموزشی پذیرفته شدگان آزمون ارشد در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از آبان ماه و با حدود یک ماه تأخیر نسبت به سایر مقاطع آغاز می‌شود.

همچنین وی افزود: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد پارسال در حدود ۱۴۷ هزار نفر در زیرمجموعه‌های دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی بوده و ۱۳۰ هزار ظرفیت در دانشگاه آزاد اسلامی موجود داشت که پیش‌بینی می‌کنیم که با توجه به ضریب ریزش‌ها و اعلام قبولی در تمامی زیر نظام‌های کشور حدود ۳۰۰ هزار نفر ظرفیت در حوزه کارشناسی ارشد داشته باشیم که تقریباً ۵۰ درصد داوطلبان امروز می‌توانند در این رشته‌ها وارد شوند.

داده پرداز پویای شریف طراحی و پشتیبانی توسط: داده پرداز
© 2016 Pouran.net / All right reserved.